Ficov pád začína byť reálnou možnosťou

Autor: Eva Babitzova | 1.2.2016 o 12:34 | (upravené 1.2.2016 o 12:49) Karma článku: 12,17 | Prečítané:  24060x

Smeru ide o veľa. O všetko. Tak vyzerá aj ich kampaň. Masívna, pripravená a plánovaná dlho vopred. Dokážu učitelia a sestričky rozbiť obrovskú kampaň Smeru?  Poraziť Fica? Tá možnosť tu je.

Priaznivý vývoj ekonomiky a žiadna zodpovednosť do budúcnosti umožnili Smeru vraziť 2 miliardy eur do nezmyselných sociálnych balíčkov – vlakov zadarmo, vratiek za plyn a ďalšieho priameho kupovania voličov.

Ušetrili si milióny eur určené na komunikáciu eurofondových projektov a narvali ich do médií v predvolebnom období. Priehrštiami.

Do volebného zákona prepašovali dvojtýždňové moratórium na uverejňovanie prieskumov. Agentúry zrazu nemusia postupne spresňovať výsledky, aby po voľbách nevyzerali, že už vôbec nevedia merať – bude im stačiť povedať, že v posledných dvoch týždňoch sa prudko zmenili nálady obyvateľstva.

Nevedomky im pomáhajú novinári, ktorí vo vrcholiacej depresii a skepse nechcú písať o politike. Hnevajú sa na celú pravicu. Nevytvorili priestor ničomu novému, novým tváram. Ste pre nás zaujímaví, keď budete mať tri percentá. Ako asi? Bez mediálneho priestoru a „smeráckych“ miliárd na kampaň?

Smer hrá na istotu. Tentokrát na tú svoju. A zrazu sa v celej obrovskej mašinérii kampane objavili problémy. Zavreté školy, zavreté oddelenia ARO. Fico ich bagatelizuje.  Neunúva sa ani rokovať. Určite má tento postoj podopretý prieskumom o podpore štrajkujúcich medzi obyvateľstom. Lenže, keď sa politik mení na diktátora, nájde sa čoraz menej ľudí, ktorí mu povedia pravdu. Lietajú tu všelijaké cinknuté prieskumy, ktorá firma by mu chcela priniesť zlé správy?

Učitelia a sestričky stoja v uliciach ako to malé dieťa, ktoré hovorí, že cisár je nahý. A cisár sa nesie v honosnom sprievode a kašle na to otrhané dieťa na ulici.  Ale ľudia ho už počujú. Viac a viac ľudí  vidí, že nahý naozaj je. A dav začína pískať.

Ak sa Vám blog páči, môžete zaň hlasovať na vybrali.sme.sk. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?