Fico hľadá náš prah bolesti

Autor: Eva Babitzova | 8.1.2016 o 16:00 | Karma článku: 10,58 | Prečítané:  1118x

Keby bol Róbert Fico úprimný, tak by na otázku – prečo vládne ako vládne, odpovedal jednoducho: „Lebo môžem.“ 

Tých škandálov poslednej Ficovej vlády je toľko, že nás oprávňujú povedať, že hlavnou misiou tejto vlády je tunelovanie. Čo nie je nič nové. Nové je len to, že sa to už nenamáhajú ani zakrývať.

Napríklad také kšefty v zdravotníctve - CTčka sú trikrát drahšie ako v Čechách, mizerný hrachový prívarok v špitáli fakturuje luxemburská firma a Foraiova teta vypodnikala 14 miliónov. A popritom len tak skolabuje jedna z najväčších nemocníc.

A zďaleka nejde len o zdravotníctvo. Ešte sú tu kompa, alobal, Star EU tendre, predaj SPP, obchvat, vyhodená miliarda na informatizáciu či prebiehajúci Enel.

Ale prečo sa to už nenamáhajú pred nami aspoň trochu utajiť? Politici sa totiž správajú racionálne. Takže jedinou možnosťou je, že si už zariadili beztrestnosť. To je správa, ktorú nám svojím správaním dávajú najavo– sme beztrestní.

Ficovi prešiel ešte aj ten Váhostav. Kamaráta z hokeja Širokého nechal vytunelovať vlastnú firmu, priviesť na mizinu 2900 rodín slovenských živnostníkov, pred krachom ju zachránil špeciálnym zákonom a peniazmi nás všetkých. 

Prečo Fico vsadil na kampaň strašenia ľudí, apelovaní na tie najnižšie pudy a posledne už aj na hanobení národa a rasy? Lebo môže. Lebo my ostatní sa za neho potichu hanbíme. Väčšinou sa moc nahlas nevyjadrujeme, lebo veď kto už si chce nechať nadávať na sociálnych sieťach,  príbuznými alebo dokonca voličmi. Fico sa správa ako hulvát z piatej cenovej – lebo môže.

Máme premiéra, ktorý si neváži ženy. Celkom otvorene – nemá ani jednu vo vláde. Tú vlastnú už roky ponižuje svojim správaním. Lebo môže.

Táto zberba pokojne postaví zbytočné garáže na kelstskom nálezisku. Má pocit, že môže. Ukazuje sa, že je to smutná pravda.

Tá ich beztrestnosť môže skončiť už 5. marca. Ak Fico hľadá náš prah bolesti, ukážme mu, že už ho našiel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zrušenie amnestií podporila väčšina, Mečiara podržia Smer a SNS

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Prečo politici kričia: Ste nepriateľ národa

Reuters, Guardian, Politico a Economist nechceli poškodiť Slovensko.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.


Už ste čítali?