V lodičkách Slovensko neobídeš

Autor: Eva Babitzova | 21.12.2015 o 8:29 | Karma článku: 6,27 | Prečítané:  1185x

Mám doma policu elegantných dámskych lodičiek ešte z mojich manažérskych čias a za ten rok, čo som v politike, som si ich takmer neobula. Slovensko sa dá prejsť so šoférom, v kostýme a v lodičkách, ale to z neho veľa nemáte.

Nestretla by som množstvo úžasných ľudí, s ktorými sme debatovali o farmárčení a zápalisto diskutovali, čo je prirodzený región. Nestretla by som skvelých poctivých podnikateľov priamo v ich firmách s ich ľuďmi, neprebehla výrobné haly. Nestretla by som všetky tie ženy, ktoré chodili za mnou s radosťou, že stretli babu, ktorá im rozumie, ktorá ich podporí. A nepočúvala by som východniarske piesne do hlbokej noci v tokajskej pivnici.

Nerozprávala by mi kvetinárka o tom, ako ju šikanujú úradníci, že dostala raz pokutu za to, že na výveske mala adresu pobočky a keď to opravila, ďalší úradník jej vyrúbil pokutu za to isté opačne – on tam sídlo firmy zase nechcel. A ona to dvakrát zaplatila a nechala tak, aby sa jej nepomstili. Nežaloval by sa mi na jarmoku rezbár, ktorý vyrába detské hračky, ako už tretí rok rozmýšľa, že už nevládze a zavrie živnosť. Ako má tie hračky rád, ale nedokáže už platiť, nepozeral by sa na mňa so slzami v očiach.

Nezažila by som mamu s tromi vysokými školami, ktorá pracuje v štátnej správe, ako drží okolo pliec svoju 11-ročnú dcéru a opakuje mi – urobíme všetko, všetko pre to, aby nežila na Slovensku. Nezažívala by som strach ľudí z Michaloviec, ktorí nástojčivo kládli otázku – kto sa o nás postará, keď budeme starí? Kto, keď naše deti odišli za prácou do Londýna, do Prahy?

Toto nemá byť ľavicový nárek o tom, ako sa na Slovensku zle a chudobne žije. Táto krajina zažila od socializmu zásadný rozvoj a makroekonomicky sa máme dobre. Len politika sa nám odtrhla od reality, politici nevyliezajú z limuzín a svojho sveta kšeftov a veľkých investícií. A stratili obraz reality, vzťah s normálnymi ľuďmi a súcit. Štát musí zabezpečiť, aby invalidi žili dôstojne. Štát potrebuje zaplatiť zdravotné sestry, lebo inak budeme mať problém.  Vyspelý štát nemôže učiteľom ponúkať sociálne byty, preboha.

Páni, prestala vás v tých limuzínach zaujímať krajina, za ktorú ste zodpovední. Kašlete na jej ľudí a čo je ešte horšie, aj na jej budúcnosť. Viete čo, už ani z tých vašich áut nevystupujte a straťte sa. Choďte už preč.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

EKONOMIKA

Ďiaľnica pri Žiline bude načas unikátom. Nepovedie nikam

Úsek diaľnice bude čakať na svoj privádzač.


Už ste čítali?