Zaslúžený výsledok pravice

Autor: Eva Babitzova | 17.11.2014 o 14:10 | (upravené 17.11.2014 o 16:31) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1612x

Komunálne voľby nemohli mať jasnejší výsledok. Voliči poslali súčasné pravicové strany do histórie. Nemá v tejto chvíli zmysel rozoberať Smer, ani riešiť, prečo toľko nezávislých a či skutočne nezávislí sú. To, čo sa stalo je, že pravicový volič prestal veriť pravicovým stranám.

Kto sú pravicoví voliči? Pred kongresom SDKÚ-DS som obišla regionálne štruktúry, stretla sa s množstvom členov strany. To nie sú salónni diskutéri, to sú ľudia, ktorí pracujú, zúčastňujú sa života v komunite.  S sympatizantmi a voličmi sa stretávajú denne, alebo lepšie povedané – ich voliči ich oslovujú, aby im vyslovili sklamanie.

Voliči pravicových strán sú malí podnikatelia, živnostníci, ich príbuzní, ľudia, ktorým dávajú prácu. Vládna  strana SMER im posledné tri roky nakladá na plecia viac a viac a oni majú pocit, že sa ich nikto nezastal. Dane, daňové licencie, odvody…

Potrebujú počuť, že ich reprezentanti Ficovi bránia v tom, aby svoju neschopnosť ušetriť a racionálne manažovať štát kompenzoval ťahaním penazí z vrecák občanov tejto krajiny. Pretože najviac vytiahne práve od pravicových voličov. Potrebujú vidieť svojich zástupcov, svoje strany, ako v tom Ficovi bránia, ako sa ich zastanú. Ako sa za nich bijú.

Namiesto toho vidia strany odtrhnuté od reality, ktoré sú utopené vo “vysokej politike” – neprehľadnej spleti zákulisných ťahov, dohôd a intríg. Vyprázdnené strany bez vízie, bez pripravených reforiem, bez schopnosti Ficovi odporovať v riešeniach pre túto krajinu. Strany zahľadené do seba a svojho boja o moc. Politika je už len proti.  Bez vízie, bez budovania, bez riešení.

Smutný pohľad.

Logický dôsledok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?